Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm Hizmetleri ve Müteahhitlik

Özellikle İstanbul Bayrampaşa ilçesinde yaşıyorsanız, Eski, Depreme Dayanıksız, Ekonomik Ömrünü tamamlamış Evinizi, İşyerinizi, Binanızı, Sitenizi Kentsel Dönüşüm Kapsamında Yenilemek istiyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız; Bölgenizdeki Lider İnşaat Firması BİRLİK GRUP İNŞAAT uzman Ekibi ile sizin yanınızda.

Kentsel Dönüşüm Hizmet Danışmanlığı ÜCRETSİZDİR

+90 212 616 84 36

Danışmanlık

Çözüm Ortağımız Hukuk Büroları ile ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Riskli Yapı Tespiti

Uzmanlarımız binanızda tüm teknik incelemeleri yaparak Binanız için Riskli Yapı Tespit Raporunu hazırlıyoruz.

Yeniden Yapım

Kentsel dönüşüme dâhil edilen binanın yerine yeniden inşa edilecek binayı projelendirilerek yapıyoruz.

Kentsel Dönüşüm Nedir?

6306 sayılı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Hakkında Kanuna göre, kentteki afet riski taşıyan alanların belirlenip, sağlıklı ve de yaşanılabilir hale getirilmesidir.

Kanun, Türkiye’nin her tarafındaki kent ve köylerdeki ekonomik ömrünü tamamlamış, yıkılma riski taşıyan binaların devletin sağladığı yapım kredisi, kira yardımı, belediye harç – vergi avantajlarını da kullanarak yeniden yapılmasını öngörmektedir.

% 0
Depreme Dayanıklılık
0 +
Mutlu İnsanlar

Kentsel Dönüşümde Şartlar

Kentsel dönüşüm şartlarının en önemlisi kentsel dönüşüme maruz kalacak olan binanın risk taşıması ya da riskli bir alanda olması şarttır.

Kentsel Dönüşüm Nasıl Yapılır

Kentsel dönüşüm çerçevesinde inşaat, mimarlık ve mühendislik şirketleri sizler adına başvuru yapabilmektedirler. Fakat burada şirket ile hak sahibi arasında bir vekaletname imzalanmalıdır.

Nasıl Faydalanabilirim

Binanın riskli bir alanda veya riskli bir durumda ise kentsel dönüşüm projelerinden faydalanmanız oldukça kolaydır.

Sağladığı Avantajlar

Kentsel alandaki yapıların depreme dayanıklı hale getirilmesi, zorunlu olan mimarlık, mühendislik ve inşaat desteğinden faydalandırılması sağlanmaktadır.

Yerinde Dönüşüm Nedir

Kentsel dönüşüm kapsamında riskli olduğu kabul edilen binanın ya da yapının yıkıldıktan sonra da aynı imarla yeniden aynı arsa üzerinde yapılmasını ifade etmektedir.

Riskli Bina Tespiti Nasıl Yapılır

Bir binanın riskli olup olmadığını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurumsal mimarlık, mühendislik ve inşaat şirketleri tarafından belirlenir.

SEKTÖRÜN ÖNCÜ FİRMALARI İLE ÇALIŞIYORUZ!